Sergi Roberto: Messi jest po prostu lepszy

Sergi Roberto przed meczem z Getafe wziął udział w konferencji prasowej, w której okazał swoją wdzięczność dla Gerardo Martino za szanse, które mu dał oraz za to, że uważa go za następcę Xaviego.

Młodzian nie ukrywa, że czwartkowy mecz jest bardzo ważny: -W lidze było nam ciężko, mogliśmy przegrać mecz na wyjeździe. Nie możemy odpoczywać ani na moment. Pomocnik wypowiedział się również na temat zwycięzcy Złotej Piłki: -Chciałbym pogratulować Ronaldo. Cała trójka zasłużyła na zwycięstwo, ale gdybym mógł głosować to mój głos otrzymałby Leo Messi, który jest po prostu lepszy. Fakt, że nie zdobył tej nagrody w tym roku nie skreśla jego szans za rok.

Dziennikarz zapytał futbolistę jeszcze o to, czy jakikolwiek Hiszpan ma szansę na wygranie tej nagrody: -Przy Argentyńczku i Portugalczyku to trudne. Nie wiem, może znajdzie się zawodnik, który zdoła tego dokonać. – odpowiedział.

W dalszej części wypowiedzi nie ukrył swojego zaskoczenia brakiem Sergio Busquetsa w jedenastce roku FIFPRO: – Jestem fanem Sergio, to przyjemność grać z nim. Jest najlepszy na świecie na swojej pozycji, a mimo to nie został wybrany.

Na końcu poruszył temat Gerardo Martino: -Obiecał, że da mi szansę i tak się stało. Dało mi to dużo pewności siebie.  Jestem już tu ósmy sezon i muszę zostać jeszcze dłużej, aby być coraz lepszym. Nie myślę o odejściu.

Źródło: Sport