Statystyki napastników Barcelony przed Gran Derbi

pic_2014-10-23_ENTRENO_04-Optimized.v1414144893

Luis Enrique po raz pierwszy od czasów objęcia sterów drużyny ze stolicy Katalonii będzie miał możliwość wystawienia w kadrze meczowej wszystkich napastników, czyli Messiego, Neymara, Suareza, Pedro, Sandro oraz Munira. Do tej pory niedyspozycyjny był tylko Urugwajczyk, który nie mógł brać udziału w oficjalnych spotkaniach z powodu nałożonej na niego sankcji.

24 gole z 28 zdobytych przez drużynę zostało strzelonych przez napastników
Jedną z wielu atrakcji reklamujących sobotnie Gran Derbi jest oczywiście możliwość powrotu na boisko Luisa Suareza. Popularny El Pistolero będzie miał okazję do debiutu w ataku Barcelony, przy boku Messiego i Neymara. Argentyńczyk i Brazylijczyk w tym sezonie strzelili już łącznie 19 bramek, z 28 zyskanych przez całą drużynę.

Pozostali trzej napastnicy również nie siedzieli bezczynnie i pomagali zespołowi w osiągnięciu zadowalających rezultatów. Trzy gole strzelił Sandro i po jednym dołożyli Pedro i Munir.

Doświadczenie w El Clasico
Spośród napastników Dumy Katalonii największe doświadczenie nabyte w starciach z Realem mają Messi oraz Pedro. Suarez, Munir i Sandro jutro będą mieli okazję do rozegrania pierwszego spotkania z zawodnikami odwiecznego rywala. Dwaj strzelcy z FC Barcelony B w tym sezonie mają duży wkład w wyniki pierwszej drużyny. Młodzi Hiszpanie wystąpili bowiem w siedmiu z ośmiu spotkań La Liga.

Źródło: FCBarcelona.cat