Tajemna historia negocjacji pomiędzy PSG a Neymarem

PSG próbowało skusić Neymara zeszłego lata, a francuski L’Equipe ujawnił szczegóły ruchów paryżan.

Francuski dziennik ujawnił, w jaki sposób Paris Saint-Germain próbowało przekonać Neymara do zmiany Barcelony na Paryż w ubiegłe lato.

Mistrzowie Ligue 1 chcieli, by Neymar zastąpił Ibrahimovicia, który przeszedł do Manchesteru United. Niemożliwym było zakontraktowanie Leo Messiego, światowego numeru 1, ze względu na jego przywiązanie do Barcy, z kolei nadzieje na pozyskanie Cristiano Ronaldo zostały rozwiane przez jego wysoką cenę, nie mówiąc o wieku Portugalczyka (31 lat).

L’Equipe wyjaśnia, że po wykluczeniu Messiego i Ronaldo, PSG skupiło się na Neymarze, świadome, iż choć Brazylijczyk rozpoczął rozmowy o przedłużeniu kontraktu, nic nie zostało jeszcze postanowione.

Były powody ku temu, by sądzić, że Neymar może chcieć zmienić otoczenie. Do takich należą choćby zmartwienie i irytacja powtarzającymi się problemami z urzędem skarbowym  oraz wiek napastnika, który to mając 24 lata, byłby nie tylko wzmocnieniem piłkarskim i marketingowym, ale i wiodącą postacią jeszcze przez wiele lat.

Zawodnik był kuszony ofertą PSG. Paryżanie chcieli uczynić z Neymara kluczową figurę w swoim projekcie, piłkarza numer jeden. Coś czego nie ma w Barcelonie, gdzie musi dzielić się zdobyczami z innymi, będąc zawsze w cieniu Messiego.

Intencje PSG w 2016 roku, według L’Equipe, sprowadzały się do dwóch spotkań, jednego w Sao Paulo w kwietniu oraz kolejnego latem na Ibizie.

Finalnie Neymar odrzucił ofertę Francuzów i zaakceptował tę Katalończyków, mimo że nie była ona tak imponująca ekonomicznie (w Paryżu za pięć lat gry otrzymałby około 40 milionów euro), to wygrywała w aspekcie sportowym.

Brylowanie w tridente MSN jest więcej warte, co udowadnia fakt, że Barcelona nie szczędzi środków, by Neymar na liście płac znajdował się na drugim miejscu (tuż za Leo Messim).

Neymar nie ukrywał, że miał inne oferty, zanim zdecydował się na przedłużenie kontraktu z FCB.

Źródło: sport.es