Teraz albo spadek, czyli zapowiedź FC Barcelona B – Betis Sevilla

W niedzielnym spotkaniu rezerwy Barcelony zmierzą się z liderem Segunda Division – Betisem Sevilla.  Będzie to przetarcie się drużyn, które dzieli dokładnie 21 pozycji w tabeli.

Sytuacja Barcy na ten moment jest dramatyczna i kolejne wołanie na alarm z pewnością nic nie da. Piłkarze muszą przede wszystkim walczyć o każdy punkt, nawet w tak trudnym meczu, jak ten z Betisem. Wygrana z bardzo wymagającym rywalem może pomóc w opuszczeniu strefy spadkowej oraz w nabraniu wiatru w żagle.

Przejdźmy do sytuacji kadrowej. Otóż trener nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanego Kaptouma. Po zawieszeniu wraca natomiast Dongou, który być może wystąpi w ataku z Munirem. Vinyals nie wykluczył takiej opcji, ale zaznaczył, że wszystko okaże się przed meczem.

Trzeba również pamiętać, że niedzielna potyczka Barcy będzie rywalizacją starych dobrych znajomych. Otóż Pep Mel i Vinyals występowali razem w jednym klubie i jak sam coach Blaugrany powiedział:

Zawsze mieliśmy bardzo dobre relacje, a przyjaźń przetrwała.

Lista powołanych: A. Ortolá, J. Suárez, Grimaldo, Patric, Edgar Ié, Samper, Adama, Dongou, Joan Román, Munir, Babunski, Macky, Gumbau, J. Cámara, Sandro, S. Juste, Halilovic i Palencia.

Warte wspomnienia jest też to, że na Miniestadi ma pojawić się spore grono kibiców, którzy zamierzają mocno wspierać młodych zawodników.  Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 17:00.