Thomas Vermaelen: “Nie boję się kolejnych kontuzji”

Belgijski stoper Blaugrany uczestniczył w przedmeczowej konferencji prasowej przed spotkaniem Ligi Mistrzów z Bate Borysów.

Defensor Barcy został wyznaczony, aby towarzyszyć Luisowi Enrique w konferencji przeznaczonej dla mediów. Belg odpowiadał na pytania dotyczące jego kondycji fizycznej, nadchodzącego spotkania Champions League oraz zaskakującej celebracji święta Halloween przez jego kolegów.

“Podczas gry nie boję się, że doznam kolejnej kontuzji” – powiedział 29-latek.

“Debiut w Champions League w koszulce Barcy to dodatkowa, ogromna motywacja” – przyznał Belg.

Następnie reprezentant Czerwonych Diabłów odwołał się do swojej pozycji w drużynie, poiozmu defensywy w bieżącym sezonie oraz stosowanych przez Lucho rotacji w linii obrony.

“Wszyscy stoperzy w naszej drużynie dostają swoje minuty w podobnej – kiedy to możliwe - ilości. Każdy z nas ma inne umiejętności, ale wszyscy gramy w tym samym, charakterystycznym stylu Barcelony” – przyznał środkowy obrońca.

Vermaelen spytany został również o niezwykle ważną rolę Neyamra pod nieobecność Leo Messiego. Według niego Brazylijczyk daje bardzo wiele drużynie i sprawdza się w roli lidera ofensywy.

“Neymar gra naprawdę dobrze. Podczas nieobecności Messiego wziął na siebie ciężar zdobywania bramek w meczach i jest niesamowicie skuteczny. Wierzę, że Leo wkrótce wróci i będziemy mieli jeszcze więcej wspaniałych zawodników w kadrze” – dodał.

Na koniec stoper Azulgrany odniósł się do incydentu po sobotnim meczu ligowym z Getafe.

“Nie wiedziałem, że kilu naszych zawodników przebrało się szatni w ten sposób” – wyjaśnił belgijski defensor.

“Z pewnością nie chcieli nikogo urazić, przeprosiliśmy za to w imieniu całej drużyny” – dodał, tłumacząc niecodzienne zachowanie swoich kolegów.

Źródło: Weloba.com