Tour de Euro #38: Czas na pierwszy z półfinałów!

Dzisiaj naprzeciw siebie dość niespodziewanie staną Portugalczycy z Walijczykami. Starcie to zapowiadane jest jako pojedynek dwóch klubowych kolegów – Cristiano Ronaldo oraz Garetha Bale’a.

06.07.2016, 21:00, Portugalia – Walia

Portugalczycy na tych mistrzostwach w ciągu regulaminowego czasu gry jeszcze ani razu nie triumfowali. Mimo tego udało się im po raz piąty awansować do grona czterech najlepszych drużyn kontynentu. Dzisiaj będą chcieli więc powtórzyć sukces sprzed dwunastu lat, kiedy to dotarli aż do samego finału. Szczególnie zmotywowany powinien być Cristiano Ronaldo. Potrójny zdobywca Złotej Piłki stanie bowiem przed szansą, by zostać najlepszym strzelcem w historii całego turnieju. Aby zdobyć ten tytuł, potrzebuje jednak dwóch trafień. Wówczas wyprzedziłby w tej klasyfikacji Michela Platiniego, który bramkarzy rywali pokonywał ośmiokrotnie. „Nasz kapitan będzie skupiony, daje wszystkim przykład, jak powinien zachowywać się profesjonalista. Liczy się wspólny cel” – powiedział ostatnio Fernando Santos. Szkoleniowiec reprezentacji w półfinałowym starciu nie będzie mógł skorzystać z usług pauzującego za kartki Williama Carvalho, a także Pepe, ponieważ ten na jednym z treningów nabawił się urazu mięśnia uda.

Walijczycy z kolei dzierżą miano największej sensacji turnieju. Jeszcze na początku czerwca nikt nie śmiał by bowiem wskazać, że właśnie ta drużyna będzie walczyła o medale. Wyczyn ten jest w dużej mierze zasługą Garetha Bale’a, który aspiruje do miana najlepszego zawodnika mistrzostw. Jak do tej pory na francuskich boiskach zdobył trzy bramki i zaliczył jedną asystę, lecz nawet te imponujące liczby nie odzwierciedlają wkładu, jaki naprawdę wniósł w wyniki reprezentacji. „Nie ja jestem gwiazdą tego zespołu, a my wszyscy. Razem świetnie się bawimy i nie znamy czegoś takiego, jak strach” – powiedział ostatnio. Co więcej, wyznał już także, z kim chciałby się zmierzyć w ewentualnym finale. „Pamiętam, kiedy Toni Kroos mówił mi przed turniejem, że czekają mnie tylko trzy spotkania. Fajnie byłoby teraz stanąć naprzeciw niego”. Dzisiaj u boku zawodnika występującego na co dzień w Realu Madryt zabraknie dwóch kluczowych zawodników – Aarona Ramseya i Bena Daviesa, którzy muszą pauzowac za nadmiar żółtych kartek. Wyspiarze liczą jednak na to, że mimo tego w debiutanckim występie uda się im awansowac do finału. Najczęściej używany przez nich argument jest oczywisty: Leicester City.

Przewidywane składy:
Portugalia: Patricio – Cedric, Carvalho, Fonte, Guerreiro – Danilo, Mario, Silva, Sanches – Nani, Ronaldo

Walia: Hennessey – Gunter, Chester, Williams, Collins, Taylor – Allen, Ledley, Williams – Bale, Robson-Kanu

Historia meczów obu drużyn w ME:
Będzie to pierwsze bezpośrednie starcie – Walia debiutuje na mistrzostwach.

Nasz typ: Portugalia – Walia 1:3


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273