Transfer Koke dojdzie do skutku?

W związku z banem transferowym, Barcelona musi podjąć szybkie kroki, aby przed 31 sierpnia sprowadzić do klubu jeszcze paru piłkarzy. Jednym z nich ma być zawodnik Atletico Madryt, Koke, który przez wielu jest naznaczony jako zastępca Xaviego.

Bardzo ważnym aspektem w negocjacjach są bardzo dobre stosunki między oboma klubami.  Warty zaznaczenia jest fakt, że w sprawie sprowadzania nieletnich piłkarze po stronie broniącej Barcy stanął Clemente Villaverde (przedstawiciel Atletico).  Mówi się też, że Blaugrana nie miałaby największego problemu ściągnąć młodego pomocnika w następnym roku, ale z powodu zaistniałej sytuacji wszystko musi zostać rozwiązane w inny sposób.

Według ,,Sportu” obie strony są skłonne usiąść i rozważyć opcję kupna i wypożyczenia na rok. Wstępnie mówi się o 50 milionach euro, które przekonują włodarzy z Madrytu. Dodajmy, że w kontrakcie Koke zapisana jest klauzula odstępnego w wysokości 60 milionów, więc Rojiblancos chcą spuścić z ceny.

Chciałbym też sam podkreślić, że Sport podaje takie informacje, a Mundodeportivo wszystkiemu zaprzecza, więc trzeba podejść do tego z dystansem.

Źródło: Sport.es