Trenuj jak piłkarze FC Barcelony, czyli siłownia we własnym domu

Reżimy treningowe FC Barcelony znane są przede wszystkim tym, którzy mieli okazję na żywo oglądać swoich pupili podczas przygotowania do zbliżającego się spotkania. Inni wyczytują o nich z książek lub dzielą się swoją wiedzą w Internecie. My również krótko udowodnimy, że można rozwijać mięśnie w taki sam sposób, jak niegdyś Xavi, Puyol czy Abidal.

Podstawą są proste ćwiczenia, które może wykonać praktycznie każdy z nas. Większość z nich prowadzi do zwiększenia siły mięśni brzucha, pośladków i nóg. Zatem jak mieć siłownię w domu? Jednym z nich są brzuszki, jednakże wykonywane na płaskim podłożu oraz jedynie do kąta 30-40 stopni, wraz z jednoczesnym zginaniem nóg w kolanach. Drugim, równie istotnym, jest tzw. „deska” lub „plank”. Jest to popularne acz bardzo trudne ćwiczenie, wzmacniające mięśnie brzucha, czworogłowego uda oraz pośladków. Należy położyć się na brzuchu, unieść ciało równolegle nad ziemią i utrzymywać prostą sylwetkę opierając ciężar na palcach u stóp oraz przedramionach. „Plank” można również wykonywać z różnymi kombinacjami – na zasadzie przechodzenia z przedramienia na dłonie lub przenoszenia ciężaru ciała na dolne części ciała.

Czy warto ćwiczyć w domu jak piłkarze FC Barcelony? Zdecydowanie tak, jednakże – jak każde rozwiązanie – ma swoje wady i zalety.

Najważniejszą zaletą jest oczywiście samodzielność w dyktowaniu reżimu czasowego oraz możliwie najniższy koszt siłowni w domu. Wadą? Słomiany zapał po kilku dniach treningu. Ponadto nie zawsze jesteśmy w stanie zapewnić sobie najwyższej jakości sprzęt do siłowni w domu, jakie możemy znaleźć w co drugiej siłowni. Dyskurs najlepiej opisze załączona poniżej grafika „Siłownia w domu czy w klubie? Porównanie wydatków”, która w skrócie prezentuje najważniejsze zalety oraz wady ćwiczenia w domu.

silka

Jak sami widzicie, takie koszty są dosyć zróżnicowane, jednakże nikt nie powiedział, że kondycja fizyczna jak u Xaviego uda się całkowicie bezkosztowo. :)


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273