Trzech kandydatów Luisa Enrique

Choć skład Barcelony na sezon 2014/2015 przechodzi gruntowną rewolucję, wciąż potrzebna jest przebudowa linii defensywy. W tym celu Luis Enrique ma w planach ściągnąć trzech zawodników, a kandydatami do zasilenia składu Dumy Katalonii jest Mathieu (Valencia CF), Marquinhos (PSG) oraz Cuadrado (AC Fiorentina).

Projekt Barca 2014/2015 od pewnego czasu trwa w najlepsze. Zapowiadania rewolucja Andoniego Zubizarrety nie była jedynie słowami rzuconymi na wiatr – dyrektor sportowy Barcelony wyjątkowo nie próżnuje i zdołał już ściągnąć do składu kilku graczy, wraz z nowym trenerem. Nie zamierza na tym poprzestać i wraz z Luisem Enrique ma zamiar ściągnąć trzech wyżej wymienionych defensorów.

Andoni oraz Luis odpowiedzieli na środowej konferencji prasowej o planach na przyszłość związanych z poszczególnymi zawodnikami. Choć z klubem pożegnało się już kilka mniej lub bardziej prominentnych zawodników Barcelony, wciąż mowa jest m.in. o odejściu Xaviego czy Daniego Alvesa. Jak się dowiedzieliśmy z konferencji, obaj panowie mają spotkać się na dniach, aby omówić kwestię ich ewentualnego pozostania w klubie.

Ponadto wszystko na to wskazuje, że wspomniana pozycja środkowego obrońcy zostanie wreszcie obsadzona nowym nabytkiem. Tak przekazał Andoni Zubizarreta, który zdradził, że już niedługo będzie chciał ogłosić transfer nowego zawodnika. Sugerując się mediami, może to być Jeremy Mathieu, choć najniższy kurs postawiono by na Marquinhosa, gdyby taką zabawę prowadziły zakłady bukmacherskie. Piłka nożna była świadkiem niejednych zwariowanych i bardzo owocnych okienek transferowych.

Transfer trzech piłkarzy na środek obrony maksymalnie zapełniłoby lukę w defensywie Barcelony, choć mimo wszystko jesteśmy dość sceptycznie i ostrożnie nastawieni do deklaracji zakupu wszystkich kandydatów. Szczególnie, że podczas poprzedniej konferencji prasowej, Andoni Zubizarreta powiedział o maksymalnie dwóch transferach na stanowisko tzw. “central back”. Czyżby postępujące rozmowy z Luisem Enrique zmieniły jego stanowisko? Wiele na to wskazuje.

Można też wnioskować, że transfery graczy na środek obrony mogą być już ostatnimi z udziałem FC Barcelony. Chyba, że z klubu odejdzie Dani Alves, to wówczas Cuadrado mógłby zastąpić Brazylijczyka na prawym boku obrony. Kolumbijczyk zdołał pokazać na Mundialu, że jego usposobienie na boisku jest iście ofensywne, stąd pozycja centralnego obrońcy może być dla niego nieoptymalna.

Źródło: Sport.es


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273