Udana operacja Carlesa Puyola

Dzisiaj Carles Puyol został poddany operacji. Zabieg został przeprowadzony wcześnie rano w Klinice Quirón. Zrobiono artroskopię, aby skończyły się dolegliwości prawego kolana. Operacja wykonywana była przez dr Ramóna Cugata i Ricarda Prunę. Wszystko poszło zgodnie z oczekiwaniami, obyło się bez komplikacji. Jeszcze nie znamy szczegółów zabiegu, ale w najbliższym czasie ma się odbyć na ten temat konferencja prasowa z udziałem wymienionych wyżej lekarzy. Przed południem Puyol powiedział na swoim koncie Twitter, że wszystko poszło zgodnie z planem: „Jestem w sali po operacji. Wszystko dobrze. Ściskam”. Później zawodnik przesłał nową wiadomość  (również na Facebooku), tym razem ze zdjęciem. Podziękował w niej za wsparcie wszystkim kibicom.

Przypomnijmy, że przewidywany okres rekonwalescencji  gracza to sześć tygodni. Kontuzja wykluczyła Hiszpana z gry w finale Copa del Rey i rozgrywkach Euro 2012.

Miejmy nadzieję, że „Serce Dumy Katalonii” szybko wróci do formy i w przyszłym sezonie Carles będzie prowadził Blaugranę po kolejne trofea.

Źródło: sport.es