Van Basten o katalońskim trio

Vanbasten

Marco van Basten, były gwiazdor Ajaksu Amsterdam i AC Milanu, który niedawno opuścił stanowisko trenera AZ Alkmaar, chwalił wielkie trio Barcelony - Suareza, Messiego i Neymara.

W wywiadzie dla Globosporte.com, Van Basten został zapytany o Brazylijczyka – “To świetny piłkarz. Na początku podchodziłem do niego ostrożnie, bo bardzo wiele się o nim mówiło, ale ostatecznie mnie do siebie przekonał na Mundialu. Grał bardzo dobrze. Niestety musiał opuścić drużynę ze względu na kontuzję, jednak czas, który spędził na boisku wystarczył mi, aby go ocenić. To wielki piłkarz.”

Na temat trio z Camp Nou wypowiedział się następująco: “Jeśli ma się w drużynie takich piłkarzy z przodu, to trener musi zadbać jedynie o obronę, w ataku oni zrobią wszystko. Łatwo jest tak mówić, bo tych trzech powinno robić różnicę na każdym stadionie”

Mówiąc o Suarezie, Van Basten bronił go do pewnego stopnia - “Myślę, że wie, iż źle zrobił i to nie powinno się powtórzyć. Jednak sądzę, że gorzej jest złamać komuś nogę wślizgiem, aniżeli go ugryźć. Z całą pewnością, coś takiego nie powinno się przydarzyć, jednak szkoda wyrządzona piłkarzowi jest dużo mniejsza.”

Na koniec, gdy został zapytany, który z zawodników jest lepszy, Messi czy Ronaldo? Odpowiedział: “Wolę Messiego, bo jest bardziej naturalny, ma większy talent, ale Ronaldo jest bardzo imponujący ponieważ bardzo dużo strzela. W każdym meczu w jakim gra, robi różnicę, strzela bramki. Jest bardzo imponujący.”

Źródło: Sport


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273