Villa w Atletico?

villa

Do końca sezonu ma okazać się czy Radamel Falcao zostanie w Atletico Madryt. Klub nie chce stracić tak wartościowego piłkarza, dlatego kontynuuje rozmowy z Kolumbijczykiem. Radamel jest związany kontraktem z Atletico do 2016 roku.
Klub z Madrytu rozpoczął już poszukiwania następcy Falcao. Na liście kandydatów jest napastnik FC Barcelony, David Villa.

Rzeczą pewną jest to, że Asturyjczyk zostanie w katalońskim klubie do końca lata. Ze względu na to, że kontrakt Villi wygasa już za pół roku, cena za napastnika nie byłaby zbyt duża (10-15 mln euro). Obecnie EL Guaje zarabia 5 mln euro za sezon. Bardzo możliwe jest, że Rojiblancos w przyszłym sezonie będą brali udział w Lidze Mistrzów, co zagwarantowało by Davidowi udział w tych prestiżowych rozgrywkach mimo zmiany klubu.

Poza tym Villa, by dobrze wypaść w rozgrywkach Mistrzostw Świata 2014, musi być w dobrej formie. Niestety ostatnimi czasy piłkarz rzadko gra w wyjściowej jedenastce, najczęściej wchodzi na boisko na kilka minut jako zmiennik. Atletico Madryt zagwarantowałoby mu grę w pierwszym składzie, dzięki czemu miałby możliwość do powrotu do lepszej formy, co wiążę się z lepszymi występami w rozgrywkach z reprezentacją.

Jedynym powodem, dla którego madrycki klub nie chciałby zakupić napastnika z Blaugrany jest wiek. David Villa ma obecnie 31 lat, co może wiązać się z częstszymi kontuzjami. Jednak biorąc pod uwagę doświadczenie, wszelkie tytuły i zwycięstwa, które zdobył Villa to dobra inwestycja dla Atletico. A i za sprzedaż Falcao klub dostanie dużo pieniędzy.
Atletico interesowało się także Davidem, gdy ten grał w Realu Saragossa, jednak ostatecznie przeszedł do Valencii. Czy to świadczy o tym, że klub z Madrytu już od dawna miał „chrapkę” na Asturyjczyka? Czy jeśli Villa faktycznie będzie grał dla Rojiblancos, zabłyśnie na nowo w świecie futbolu?

Źródło: Mundo Deportivo