Wenger: “Busquets posiada wszystkie moralne słabości, które pomagają w piłce nożnej”

Arsene Wenger nie zapomina o FC Barcelonie i tym razem skupił się na pomocniku Blaugrany Sergio Busquetsie. Szkoleniowiec angielskiego klubu otwarcie oskarżył Sergio o „teatr” w wypowiedzi dla Eurosportu.

On udaje, że został zraniony, gdy w rzeczywistości to on uderzył. Posiada wszystkie moralne słabości, które pomagają w piłce nożnej. I oczywiście inteligencję, która pomaga zespołowi“, powiedział trener z Londynu.

Arsene jednak nie skreślił Busquetsa jako wartościowego zawodnika, stwierdził bowiem, że jego jakość jest niepowtarzalna. Powiedział o Sergio: „Uważam go za utalentowanego gracza, z wielkimi umiejętnościami taktycznymi i dużą siłą, który potrafi przyśpieszyć grę szybkimi podaniami”. Ale jednocześnie przyznał, że zawodnik inteligentnie wymusza decyzje na sędziach: “On wie, jak zmusić sędziów i ostrzec tych, którzy są rywalami“.

Wenger uznał, że Busquets jest podstawowym filarem systemu Dumy Katalonii, zwłaszcza w działaniach strategicznych. Stwierdził, że ​​Katalończycy będą potrzebowali tego typu gracza, szczególnie w kryciu przeciwnika, a więc  jest on bardzo istotny w taktyce drużyny.

To jeden z niewielu na murawie Camp Nou, który przekracza 1,80 m. Poza nim, nikt nie może naprawdę dobrze wykonywać strategicznych akcji defensywnych” powiedział.

Źródło: sport.es


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273