Włoskie media zwalają winę na sędziego

1383811081465Włoska prasa nie może pogodzić się z porażką Milanu z Barceloną. W jednej z głównych gazet, Tuttosport, nagłówek do dzisiejszego wydania brzmiał: “Barca + arbiter = Milan K.O.”.

Wszystko przez to, że sędzia z Serbii, pan Milorad Mazic, podyktował rzut karny dla Barcelony po faulu Abate na Neymarze. Włosi potępili decyzję arbitra, uznając ją za stronniczą.

Na szczęście Gazetta dello Sport nie miała wątpliwości, że główną przyczyną porażki Milanu była doskonała predyspozycja Leo Messiego i spółki. Wypunktowany został również Massimiliano Allegri, który zbyt często ponosi klęski na obcych stadionach. Nie zmieniło to faktu, że włoscy dziennikarze GdS zgodnie uznali, że Abate wcale nie faulował Neymara w polu karnym.

Il corriere dello Sport zatytułowało swoją okładkę: “Błyskotliwy Messi na murawie Camp Nou”. Ci redaktorzy z kolei uznali, że Neymar “zdecydowanie pomógł sobie przy tym kontakcie Abate”. Ponadto zarzucają Allegriemu kiepskie wyniki Milanu i zastanawiają się, jak to by było, gdyby Massimiliano odszedł z włoskiej stolicy mody.

Żadna z gazet natomiast nie napomniała nic o błędnych decyzjach sędziów liniowych, gdy na pozycje sam na sam wychodzili tacy gracze jak Messi czy Alexis Sanchez.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273