Wygrana i awans na pozycję lidera

W doskonałych humorach zakończyli weekend piłkarze Barcelony B. Podopieczni Gerarda Lopeza wygrali z Llagosterą 2:0 i z powrotem zostali liderem tabeli swojej grupy Segunda Division B.

Dobre wiadomości zaczęły napływać z obozu drugiego zespołu już przed meczem. Po kontuzji do gry wrócił najlepszy strzelec, Marc Cardona, który także w tym meczu odegrał ważną rolę. Było jednak też kilka powodów do głębszego zastanowienia, bo szkoleniowiec nie mógł skorzystać z usług Niliego, Marlona i Carlesa Aleni, którzy znaleźli się w kadrze na mecz pierwszej drużyny z Granadą. Wobec tego koniecznych było kilka ważnych roszad.

Nie wpłynęło to jednak w żaden sposób na przebieg spotkania. Rezerwy od początku meczu były stroną przeważającą, ale brakowało im potwierdzenia dominacji. Im bliżej bramki rywali, tym gorzej było z zachowaniem koncentracji i zimnej krwi.

Pewien impas został przerwany dziesięć minut po zmianie stron. Po rozegranym rzucie rożnym piłkę do siatki ładnym wolejem skierował Alex Carbonell, który po raz kolejny rozegrał dobre spotkanie. Z biegiem czasu Llagostera musiała odkryć się coraz mocniej, co stwarzało Barcelonie więcej okazji na zadanie ostatecznego ciosu. Na 2:0 gola zdobył rezerwowy tym razem Cardona, wykorzystując wrzutkę bardzo aktywnego Sergiego Palencii.

W końcówce były jeszcze okazje, by zmienić wynik meczu, ale więcej bramek już nie padło. Barca B zdobyła komplet punktów na trudnym terenie i awansowała dzięki temu na fotel lidera. Po jedenastu meczach młodzi gracze Blaugrany mają na koncie 22 oczka. Już w środę kolejne ważne starcie. Na Mini Estadi zawita wicelider tabeli, Valencia B.

Bramki: 55′ Alex Carbonell, 88′ Marc Cardona

Barcelona B: Jose Aurelio Suarez – Sergi Palencia, Rodrigo Tarin, Jose Antonio Martinez, Moises Delgado – Ferran Sarsanedas (77′ Xemi), Gerard Gumbau, Alex Carbonell (63′ Fali) – Alberto Perea (67′ Marc Cardona), Dani Romera, Jesus Alfaro

Ławka: Sergi Puig, Borja Lopez, Seung-Ho Paik, Rafa Mujica