Wypowiedzi zawodników po meczu z Realem

FC Barcelona uległa Realowi Madryt w rewanżowym spotkaniu w ramach Superpucharu Hiszpanii rozgrywanym na Santiago Bernabeu. Królewscy pokonali Dumę Katalonii 2-1 i tym samym zapewnili sobie pierwsze w tym sezonie trofeum. Kilku graczy Barcelony wypowiedziało się na temat meczu.
Xavi Hernandez:
Dwa błędy i czerwona kartka odegrały dużą rolę w naszej porażce. Świetnie zareagowaliśmy i mogliśmy wygrać ten Superpuchar. W końcu zaczęliśmy grać w piłkę, znaleźliśmy swój styl, mimo tego, że graliśmy w dziesiątkę. W drugiej połowie często pojawiały się sytuacje do zdobycia tego jednego gola i sięgnięcia po trofeum. Straciliśmy tytuł, jednak przed nami kolejne, ważniejsze puchary do zdobycia. Musimy zmienić tok myślenia i przygotować się do następnego starcia ligowego.
Sergio Busquets:
Mieliśmy sytuacje pomimo gry w dziesięciu. Real objął prowadzenie po dwóch szybkich kontrach, a wtedy są najgroźniejsi. Mimo tego, że przegraliśmy jestem dumny z moich kolegów, bo chociaż to klub z Madrytu prowadził, to oni myśleli pozytywnie. Myślę, że pozostawiliśmy dobre wrażenie i jesteśmy w stanie walczyć o inne tytuły i trofea. Według mnie na boisku byliśmy lepsi. Musimy rozpatrzeć też dobre aspekty tego spotkania. Teraz musimy skupić się na meczu ligowym. Jesteśmy liderami i chcemy utrzymać tę pozycję. Jeśli chodzi o Alexa Songa to zagrał bardzo dobrze. Jest świetnym piłkarzem i wiedzieliśmy o tym zanim jeszcze do nas dołączył. W niedzielę chcemy wygrać z Valencią i utrzymać pozycję lidera.
Gerard Pique:
Przeciwnicy byli bardzo silni, strzelili dwie szybkie bramki, jednak my grając w dziesięciu zagraliśmy fantastycznie w drugiej połowie. Musimy poprawić się przy starcie meczów, Real lepiej wszedł ten pojedynek. Pierwsze 20 minut było kluczowe, Królewscy zagrali świetnie i zdobyli puchar. Gratulacje dla nich. Tworzyliśmy sytuację mimo to, że graliśmy w dziesięciu. Jestem bardzo zadowolony z tego jak zagraliśmy w drugich 45 minutach.
Pedro Rodriquez:
Zaczęli bardzo mocno i objęli prowadzenie. Trudno jest wygrać na tym stadionie, szczególnie, jeśli gra się w dziesiątkę, ale mimo to zagraliśmy bardzo dobrze, tworzyliśmy okazje. Niestety to nie wystarczyło. Brak Alvesa był istotny, jednak tu każdy gra dobrze, niezależnie na jakiej pozycji występuje. Mieliśmy okazje, by doprowadzić do remisu, ale potrzebowaliśmy szczęścia, którego nam zabrakło. To jest czas, by pogratulować Realowi.
Andres Iniesta:
Dwie bramki i czerwona kartka były dla nas bardzo niekorzystne. Na tym stadionie trudno jest wygrać w dziesiątkę. Jednak z drugiej trony mogliśmy sięgnąć po trofeum.  Nigdy nie powinniśmy rozmawiać o indywidualnych błędach. Tworzymy kolektyw, oceniana jest cała drużyna. Srogo płaci się za błędy przeciwko takiemu przeciwnikowi, jakim jest Real. Niełatwo jest przyjąć porażkę, gdy graliśmy w dziesięciu, a w drugiej połowie byliśmy lepsi. Gratulujemy im z powodu zwycięstwa, jednak nigdy nie zamierzamy się poddać.

Źródło: fcbarcelona.com