Wypowiedzi zawodników po meczu z Realem


W pierwszym meczu w ramach Superpucharu Hiszpanii, FC Barcelona pokonała Real Madryt 3-2 na Camp Nou. Chyba śmiało można powiedzieć, że piłkarze Blaugrany przeważali na boisku, mieli dużo więcej sytuacji bramkowych, jednak wynik pokazuje nam niezupełnie to samo. Zarówno o tym, jak i o swoich odczuciach związanych z poprzednim meczem piłkarze Barcy wypowiedzieli się po spotkaniu z Realem.

Gerard Pique:
Zagraliśmy świetny mecz i jesteśmy dumni z naszej postawy. Czasem bywa tak, że potrzebujesz dużo sytuacji, aby zdobyć bramkę, a przeciwnik robi to przy każdej okazji. Dlatego uważam, że zasłużyliśmy na więcej. Być może wynik 3-2 jest nawet lepszy niż 3-1, gdyż na Santiago Bernabeu będziemy musieli się bardziej starać przez całe 90 minut. Jesteśmy gotowi na ten pojedynek. Wiele meczów już wygraliśmy grając w taki sposób, jak dziś.

Pedro Rodriquez:
To był świetny mecz. Jestem szczęśliwy, gdyż wygraliśmy, lecz mimo to uważam, że zasłużyliśmy na więcej. Jednak tak jak wspomniałem, jestem zadowolony z meczu. Wynik 3-2 to trochę wstyd, gdyż nie oddaje on przebiegu meczu. Gdybyśmy strzelili bramkę na 4-1 to wynik byłby świetny. W spotkaniu rewanżowym na Santiago Bernabeu będzie trzeba rozegrać bardzo dobry mecz, by sięgnąć po puchar. Klasyki zawsze ogląda się lepiej, gdy w obu zespołach panuje atmosfera gry fair-play.

Javier Mascherano:
Wynik nie oddaje przebiegu spotkania, jednak koniec końców jesteśmy zadowoleni z meczu.
Nie możemy zapomnieć o tym, że wygraliśmy ze świetną drużyną. Odbiegając od wyniku – to my byliśmy drużyną, która tworzyła grę, to my pokazaliśmy swój styl gry. I to jest najważniejsze.
To dopiero początek sezonu, początkowe mecze wymagają więc od nas dużego wysiłku fizycznego. Jednak wygraliśmy i zrealizowaliśmy swój plan. Gra z Puyolem i Pique jest bardzo łatwa. To najlepsi stoperzy na świecie. Robię wszystko co mogę, by absencja Carlesa była jak najmniej zauważalna.

Źródło: fcbarcelona.com