Wypożyczenie Deulofeu szansą Munira

Helsinki-09-08-14-HJC-Helsinki_54412913919_54115221154_600_396

Jeszcze kilka dni temu zarząd Katalończyków utrzymywał, że nikt nie zostanie sprzedany ani wypożyczony. Celem takiego działania było zabezpieczenie każdej pozycji oraz stworzenie sytuacji, w której o miejsce w wyjściowej jedenastce będzie toczyła się zażarta walka. Plany te zmieniły się po złagodzeniu kary Luisa Suareza przez TAS.

Wydaje się, że wypożyczenie Deulofeu i powrót Urugwajczyka do treningów zamyka skład pierwszej drużyny na obecny sezon. Rzeczywistość pokazuje jednak, że do 25 października (koniec zawieszenia Suareza) ofensywne trio będą tworzyć tylko Neymar, Messi i Pedro wspierani zmiennikiem, którym byłby Rafinha (występował w przedsezonowych meczach na pozycji Messiego).

Sytuacja ta szeroko otwiera drzwi do pierwszej drużyny Munirowi, który bardzo dobrze prezentował się w meczach kontrolnych, strzelając w nich dwie bramki. Wydaje się, że Luis Enrique uwiedziony walecznością, poświęceniem oraz jakością młodego zawodnika, może włączyć go na stałe do pierwszej drużyny.

Sam Munir musi podtrzymać poziom z meczów  sparingowych, a być może pod nieobecność Suareza oraz Deulofeu wywalczy sobie miejsce w podstawowej jedenastce.

Źródło: Mundodeportivo.com


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273