Xavi: “Mourinho zupełnie nie pasuje do stylu Barcelony”

Xavi chce zakończyć karierę piłkarską w Barcelonie. Fot. Eduard Omedes – MD

Xavi Hernandez udzielił katalońskiemu programowi radiowemu, Tot Gira, ponad godzinny wywiad, w którym wypowiedział kilka ciekawych i kontrowersyjnych zdań na temat FC Barcelony, Vilanovy, Messiego oraz Mourinho. Rozmowa przeprowadzona była na sześć części, a w każdej z nich pytania zadawał inny dziennikarz.

“Kiedy wchodzisz na boisko i widzisz wielką senyerę, przechodzą Cie dreszcze”,

skomentował Xavi, kiedy wchodził na murawę Camp Nou w meczu z Realem Madryt.

“Ludzie dają nam lekcję wspierania swojego zespołu. Dodatkowo walczą w ten sposób o demokrację i o swoje prawa. Pokazują co czują, co chcą i czego chce Katalonia.”

Wicekapitan Blaugrany opowiedział również kilka słów o trenerze Vilanovie:

“Pep był mówcą, który zagrzewał nas do boju, który rozgrzewał dyskusje w szatni. Co ciekawe, Vilanova robi dokładnie to samo. Ma niesamowitą osobowość i jest nad wyraz spokojny. Zawsze wygląda na doskonale przygotowanego, ma bardzo jasne pomysły, koncepcję i filozofię. Jestem zaskoczony jego przewodnictwem i osobowością.”

Xavi wypowiedział się też na temat Leo Messiego.

“To nieprawda, że on rządzi i dzieli w zespole. Bez względu na to, że jest najlepszym piłkarzem na świecie. Każdy kto choć trochę rozumie futbol wie, na czym polega przewaga Messiego nad Cristiano Ronaldo. Sam fakt porównywania Argentyńczyka do Maradony, Pele i Cruyffa mówi samo za siebie.”

Nie obyło się bez nawiązania do Jose Mourinho.

“Mou nie pasuje zupełnie do stylu Barcelony. Jemu zależy na tym, co dzieje się wokół niego i o czym mogą mówić media. Myślę, że on właśnie z tego chce być zapamiętany.”

Xavi oznajmił również, że chce zakończyć karierę w Barcelonie. Oprócz tego uspokoił wszystkich, którzy mogą martwić się o jego problemy ze ścięgnem Achillesa. Jak powiedział – “wszystko działa perfekcyjnie”.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273