Xavi: “Nie jesteśmy przygotowani do odejścia Guardioli”

Xavi Hernandez uczestniczył dzisiaj w akcji promocyjnej marki Garmin. Oczywiście prasa nie omieszkała zadać mu kilku pytań, między innymi o trenera Pepa Guardiolę.

„Mózg FC Barcelony” zapytany o odnowienie kontraktu Guardioli powiedział: “o warunki odnowienia trzeba pytać Zubizarreta”. Kataloński gracz dodał: “Nie rozmawiałem o tym z Pepem ponieważ jest to jego sprawa osobista”. Jednak jego najsilniejsze oświadczenie było następujące: “Nie jesteśmy przygotowani do odejścia Guardioli ponieważ to on jest absolutnym liderem w szatni, narzuca odpowiednią dyscyplinę i to on uczynił nas zwycięzcami”.

Xavi odniósł także wrażenie, że klub jest doceniany bardziej poza granicami Hiszpanii, ponieważ obraz w kraju zamazuje wojna pomiędzy Katalończykami a Królewskimi.

Jeden z kapitanów Barcy również odniósł się do słów Leo Messiego, który powiedział niedawno, że Guardiola jest ważniejszy dla drużyny niż on: “Messi i Guardiola to dwa kluczowe elementy FC Barcelony. Ja? Lubię czuć się ważny, ale nie jestem tak bardzo.”

Na zakończenie rozmowy z dziennikarzami nie mogło zabraknąć pytania o sędziów. “Mówi się zbyt dużo o sędziach. Wydawało się, że klub rozmawiał z arbitrami, ale nie. Jesteśmy samokrytyczni. Jeśli straciliśmy tyle punktów w lidze do Realu Madryt, to tylko dlatego, że zrobiliśmy coś nie tak dobrze jak w zeszłym roku”

Źródło: sport.es


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273