Xavi: “Nie zmieniliśmy stylu”

Przed nadchodzącą kolejką La Liga, która jest ostatnią przed przerwą reprezentacyjną, Xavi zdecydował się wyrazić swoje zdanie na temat sposobu gry drużyny pod sterami Taty Martino. Zostały wprowadzone pewne korekty, jednak główne założenia naszego sposobu gry pozostały nienaruszone. Grając w ten sposób zdobyliśmy wiele trofeów, nie mamy zamiaru zmieniać kursu jakim podążamy

Zdajemy sobie sprawę , że wymagania stawiane Barcelonie są niesamowicie wysokie. Wszystko co wykonujesz w koszulce Barcy musisz robić perfekcyjnie. Tata zdążył już zorientować się w realiach funkcjonowania tego klubu oraz zdał sobie sprawę jak wiele oczekują od nas kibice. Trener wykonuje świetną pracę, jest wielkim fanem piłki, bardzo go szanujemy

W obecnym sezonie Xavi rozegrał już 14 spotkań co przekłada się na ponad 840 minut spędzonych na boisku. Wychowanek Barcelony zdecydował się wypowiedzieć na temat swojej roli w drużynie w obecnych rozgrywkach. Moja rola w drużynie się nie zmieniła. Jestem ważnym elementem zespołu, dyryguje naszymi poczynaniami na boisku. Zadania, które dostaje od Martino bardzo mi odpowiadają, dodatkowo w pełni idą one w parze z filozofią klubu, która nie podlega podważaniu i jakimkolwiek kompromisom.

Praca, którą wykonujemy z trenerem jest bardzo podobna do tej, która była dokonywana przy Guardioli oraz Villanovie. Staramy się wrócić na nasz poziom. Pracujemy nad elementami, które były naszymi atutami: szybkie wymiany podań, pressing. Jesteśmy wobec siebie krytyczni i wymagający. Zdajemy sobie sprawę, że ciągle można robić dane elementy lepiej.

Xavi nie wierzy, aby którykolwiek z zawodników Barcelony myślał już o mundialu w Brazylii. Do reprezentacji zostają powołani tylko najlepsi klubowi zawodnicy. Więc, aby dostać się do kadry musisz dobrze prezentować się w klubie. Zawodnicy koncentrują się aby uzyskać optymalną formę na najważniejsze spotkania decydujące o sukcesie w Lidze Mistrzów, Pucharze Króla. Ważna jest też stabilność, która pozwala wygrać ligę. Mundial to przyszłość, o której jeszcze nie myślimy.

Neymar jest niesamowitym zawodnikiem. Daje nam bardzo dużo. Jest bardzo młody, sądzę, że jego rozwój będzie trwał, dysponuje niespotykanym potencjałem. Z każdym meczem w barwach klubu jest lepszy.

Poza Barceloną ludzie inaczej patrzą na piłkę. Są bardzo pragmatyczni, interesuje ich jedynie wynik. Patrzą na rezultat spotkania jeśli ich drużyna wygrała to jest świetnie i niczego więcej nie potrzeba. W Barcelonie filozofia jest zupełnie inna. Większym zmartwieniem jest czasami zły styl zwycięstwa niż porażka. Taka jest mentalność ludzi w klubie. Masz grać w odpowiedni sposób, jeśli to robisz wyniki prędzej czy późnej przyjdą. Wszyscy jesteśmy wierni naszej mentalności.

Nie wiem jak długo będę grał. Najważniejsze jest to, abym czuł się dobrze. Wraz z wiekiem każde kolejne spotkanie daje mi więcej radości. Kluczowe jest zdrowie, jeśli ono dopisze zrealizuje kontrakt, który mam do 2016 roku.

źródło : sport.es

 

 

 

 

 

 


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273