Xavi otrzymał nową broń

Niedzielny finał Ligi Mistrzów, w którym zmierzyły się ze sobą dwie drużyny, które na co dzień grają w strojach dostarczonych przez firmę Adidas, stał się wyjątkową okazją do zaprezentowania nowych produktów. Mecz pomiędzy Bayernem, a Chelsea to doskonały poligon doświadczalny dla sprawdzenia “w akcji” nowych butów serii Predator Lethal Zones.

Xavi, Robin van Persie i Nani otrzymali przed mistrzostwami Europy nową broń. Rewolucyjne obuwie powstało przy współudziale największych gwiazd futbolu.

W testach zorganizowanych przez firmę od lat produkującą sprzęt sportowy, wzięli udział piłkarze znani nie tylko z tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Cześć z nich to także gwiazdy swoich reprezentacji, z którymi wystąpią na Euro 2012. Z wyzwaniami nazwanymi przez producenta „zabójczo niebezpiecznymi” zmierzyli się m.in. lider Arsenalu Robin van Persie, Xavi Hernandez z Barcelony, czy gwiazdy Realu – Iker Casillas i Angel di Maria.

Zanim piłkarze rywalizowali ze sobą w pięciu różnych konkurencjach, założyli nowe buty Predator Lethal Zones, które charakteryzują się strefami nazwanymi przez producenta „zabójczo niebezpiecznymi”. Zostały one zaprojektowane w taki sposób, aby pomóc zawodnikom w uzyskaniu lepszej kontroli nad piłką.

Predator Lethal Zones daje piłkarzowi cały arsenał możliwości dzięki pięciu Strefom Zagrożenia, które wkomponowano w but. Pierwsza strefa służy do dryblingu, druga pozwala na perfekcyjne przyjęcie. Trzecia odpowiada za siłę, celność i precyzję strzału. Dwie pozostałe strefy odpowiadają za podania: czwarta zwiększa ich długość i moc, a piąta poprawia ich precyzję. Pięć Stref Zagrożenia daje niebywały efekt maksymalnej kontroli nad piłką.

- Po raz pierwszy w historii, zawodnik grający w butach Predator posiada pełną kontrolę nad piłką. Od wielu lat pracujemy zarówno z profesjonalistami jak i amatorami. Z Lethal Zone przenieśliśmy Predatora na zupełnie inny poziom – stwierdził Aubrey Dolan, product manager Predator Lethal Zones. – W ciągu 90 min gry zawodnik dotyka piłki średnio co 8o sekund. To bardzo niewiele, dlatego każdy kontakt z piłką musi być perfekcyjny.

- Byłem zaangażowany w proces tworzenia Predator Lathal Zones i bardzo cieszy mnie finalny produkt – przyznał portugalski skrzydłowy Nani.

- Jeśli myślisz o tym, aby być profesjonalnym piłkarzem musisz posiadać sprzęt, który pozwoli być jeszcze bardziej wszechstronnym. Moja ocena oraz innych kolegów biorących udział w tym niezwykłym projekcie wpłynęła na jakość obuwia, co daje mi ogromną satysfakcję – powiedział gracz FC Barcelona Xavi Hernandez, a król strzelców ligi angielskiej i gracz stołecznego Arsenalu, Robin van Persie dodaje: – To kapitalne korki. Świetnie jest, że firma Adidas liczy się z naszym zdaniem, ponieważ to my wiemy najlepiej, czego potrzebujemy na boisku.

Do produkcji Predator Lethal Zones użyto materiału HybridTouch, który jest kompozycją skóry i syntetyku. Daje on dużo większy komfort, stabilność oraz zmniejsza absorpcję wody. Zastosowanie go zapewnia najwyższą jakość gry niezależnie od pogody. Predator Lethal Zones jest pierwszym butem z serii Predator zaopatrzonym w system miCoach. Technologia SPEED_CELL pozwala na pomiar m.in. przebiegniętego dystansu, ilości sprintów oraz maksymalnej szybkości. Dane te można potem bezprzewodowo wysłać do komputera lub telefonu. Umożliwia to stałą kontrolę poszczególnych elementów gry oraz porównanie swoich wyników z innymi zawodnikami.

Premiera nowych butów Adidas Predator Lethal Zones miała miejsce w Manchesterze podczas show w wielkiej hali Event City. Prawie miałem lecieć jako zaproszona osoba z pewnym znanym dziennikarzem, ale po raz kolejny dość szybko przekonałem się, że prawie robi sporą różnicę. Liczyłem na to, ze będę mógł porozmawiać z Bośniakiem Edinem Dżeko (prywatnie bardzo dobrym kumplem Semira Stilicia z Lecha Poznań) i zaprezentować kilka karykatur przygotowanych z myślą o gwiazdorach EURO 2012, prywatnie bardzo dobrym kumplem Semira Stilicia z Lecha Poznań, ale się nie udało. W związku z tym niejako żałując niedoszłego spotkania postanowiłem stworzyć niniejszy wpis. Oto jeszcze na koniec odrobina mało istotnych informacji informacji, które zdołałem przemycić z notatek kolegi redaktora.

Dzięki innowacyjnej konstrukcji Sprint Frame (znanej z linii adizero f50) but jest lekki (225 g) i stabilny. Predator Lethal Zones jest również wyposażony w system Traxion 2.0 , który zapewnia maksymalną przyczepność i prędkość biegu. Nowe buty Predator Lethal Zones będzie można kupić od czerwca 2012 r. zarówno w sklepach adidas jak i w specjalistycznych punktach sprzedaży na całym świecie. Buty dostępne będą w jednej, spójnej wersji kolorystycznej, w której wyróżniają się kolor błękitny, jaskrawoczerwony, granatowy i biały.

Więcej informacji o innowacyjnej technologii na stronie adidas.com/football oraz facebook.com/adidasfootballpolska.