Z myślą o przyszłości czyli obsada środka pola

Barcelona zdaje się nie przestawać myśleć o przyszłości przygotowując zespół nie tylko na sezon kolejny, lecz także organizując filary drużyny, która wybiegnie na boisko za 5-7 lat. Pomimo ciągle sprawnego i efektywnego Xaviego, świetnie grającego Iniesty, znakomicie zapowiadającego się Fabregasa, Barca już zastanawia się nad kolejnym generałem. Zgodnie z określoną ścieżką decyzjną pierwszymi na których zostaje zwrócona uwaga są zawodnicy z La Masia.

Sergi Roberto jest jednym z największych talentów, które w ostatnim czasie wydała La Masia. O jego zdolnościach wydają się być przekonani nie tylko członkowie sztabu szkoleniowego drużyn młodzieżowych, w których występował, lecz także Dyrektor sportowy Andoni Zubizarreta, który miał przed ostatnim spotkaniem ligowym Barcy osobiście rozmawiać z Tatą Martino prosząc go o wpuszczenie na plac gry młodego zawodnika. Mecz ułożył się fantastycznie i Tata spełnił życzenie Zubizarrety, młoda nadzieja Barcy zebrała kolejne bezcenne doświadczenie występując w La Liga.

Sergi Samper. Talent, który pragnęłaby mieć w swoich szeregach każda akademia piłkarska świata. Nazywany młodym Pirlo. Pomimo bardzo młodego wieku, w tym 18 letnim zawodniku pokładane są olbrzymie nadzieje. Fantastyczny przegląd pola, niesamowita inteligencja boiskowa, niespotykany talent. Według trenerów drużyn juniorskich zawodnik potrzebuje poprawić swoje umiejętności defensywne.

Rafinha. 20 latek, który obecnie występuje w Celcie Vigo, gdzie został wypożyczony. Już za nieco ponad pół roku powróci on do Barcy, z którą wiąże go kontrakt do 2016 roku. Ciężko jednak będzie młodemu pomocnikowi znaleźć miejsce w składzie Barcy, więc wszystko na co może liczyć to spędzenie kolejnego sezonu na ławce rezerwowych i sporadyczne minuty rozgrywane w rozstrzygniętych spotkaniach. Klub zdaje się zdawać sobie sprawę, że takie rozwiązanie dla rozwoju utalentowanego pomocnika jest niekorzystne. Po zawodnika zgłaszają się już zainteresowane kluby. Nie jest więc wykluczone, że Rafinha pójdzie śladami Cesca Fabregasa.

źródło : Mundo Deportivo

 


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273