Zadbaj o swój warsztat dziennikarski i dołącz do redakcji BlogFCB.com!

naborr

Gdy w trakcie każdych wakacji publikujemy ogłoszenie na Blogu, że poszukujemy nowych wspaniałych umysłów do pracy, obawiamy się, że pomyślicie sobie: “Oho – serwis się sypie, nie ma kto u nich pisać”. Być może nam nie uwierzycie, ale po prostu poszukujemy nieodkrytych dotąd talentów, doskonale znających swoją wartość, nie wykonując jeszcze tego pierwszego kroku do skrystalizowania swojej (mamy nadzieję) długiej i owocnej kariery dziennikarskiej. To nie tylko fajnie brzmi, ale może być ciekawą przygodą. I to z jakim zespołem!

BlogFCB to idealna platforma dla publicystów/felietonistów zainteresowanych tematem hiszpańskiej piłki, a w szczególności tej rodem z Katalonii. Wiemy, że spośród Was istnieją tacy, którzy nie boją się powiedzieć publicznie swojego zdania na dany temat. Takie osoby właśnie potrzebujemy na Blogu, a jeśli martwicie się, że nie będziecie wiedzieć jak ubrać swoje myśli w słowa – my Wam pomożemy. Nie znamy się na spawaniu, ale na innych sprawach znamy się znacznie lepiej.

Wrócimy teraz do naszego wstępniaka i poniekąd potwierdzimy Wasze hipotetyczne myślenie o naszym naborze. Owszem, brakuje nam rąk do pracy. Potrzebujemy świetnego grafika do wspólnego tworzenia magazynu Barça Flash. Kogoś, kto nie boi się nowych wyzwań, chce udoskonalić swój warsztat oraz posiada nienaganny gust estetyczny. Ponadto wymagalibyśmy bardzo dobrej znajomości takich programów jak Adobe Photoshop oraz Adobe InDesign. Zakładając, że wielu zainteresowanych zna się na duplikowaniu warstw i używania gradientów w popularnym “PSie”, jesteśmy w stanie wyuczyć ochotnika/ów używania InDesign’u. Ponadto, co jest tutaj cechą tak samo ważną, jak wyżej wymienione, wymagamy od kandydatów sporego poświęcenia się projektowi. Bez tego – ani rusz. Co w zamian? Szukamy pasjonatów, dla których samo tworzenie magazynu sprawiałoby satysfakcję i poczucie prestiżu, choć jeśli zgłosiłaby się do nas bardzo utalentowana osoba wyceniająca swój wolny czas, bylibyśmy w stanie wypłacać drobne wynagrodzenie. Stawka do ustalenia – w zależności od wykonanych stron.

Dlaczego warto tworzyć magazyn Barça Flash? Nie ma w Polsce innego takiego miesięcznika, który opiewałby na tyle stron, z taką obróbką graficzną i z tak wieloma tekstami o Barcelonie. Mamy spore, jak na nasz wiek, doświadczenie w tworzeniu magazynów internetowych, gdyż pierwszy numer (jeszcze wtedy tygodnik i pod banderą innego serwisu) powstał we wrześniu 2008 roku. Dostaliśmy pozytywne referencje od Tomasza Smokowskiego (Canal+Sport), Krzysztofa Stanowskiego (Weszło) oraz Tomasza Ćwiąkały (również Weszło), co – naturalnie – motywuje nas do dalszej pracy nad Barça Flash. Ty też możesz być częścią naszej załogi.

Jesteśmy również otwarci na wszelkie Wasze propozycje wsparcia Bloga w inny sposób, niż w wyżej wymienionych. Chętnie przyjmiemy newsmanów, którym daleko od pisania własnych myśli, ale znającym język angielski lub hiszpański na dobrym poziomie. Jest to bardzo dobra opcja dla (jeszcze) bojaźliwych i niewierzących w swoje umiejętności redaktorów/redaktorki. Ponadto, dla zainteresowanych, jesteśmy w stanie zapewnić odbycie bezpłatnych praktyk na BlogFCB.com.

Nie poznacie w naszej redakcji dziennikarskich tuz, ale za to sympatycznych ludzi w pełni oddanych swojej pasji i hobby. Zespół w ryzach trzyma Olga, wraz ze swoim zastępcą – Hubertem. Bez wątpienia będziecie musieli również zdzierżyć kontakt z właścicielem serwisu, Przemkiem, który właśnie w imieniu całej redakcji ten tekst napisał. Reszta zespołu to z reguły licealiści lub studenci, ale tylko z reguły. Najmłodsza osoba ma 16 lat, najstarsza – 42. Jak to mawiał Ferdek Kiepski: Full serwis, pełen wypas!

To tyle, jeśli chodzi o wznoszenie się na Mont Blanc sztuki perswazji. Jeśli udało Wam się dotrwać do tego etapu tekstu, to znaczy, że naprawdę chcecie z nami pracować. Jak należy się do nas zgłaszać?

Felietoniści: Email na redakcja(at)blogfcb.com* (tytuł mejla: Felietonista BlogFCB.com) wraz z krótkim opisem siebie oraz swojego doświadczenia i umiejętności wraz z przykładowym tekstem (prosilibyśmy, aby artykuł był unikalny; na co najmniej 1700 znaków bez spacji).

Graficy: Email na redakcja(at)blogfcb.com (tytuł mejla: Grafk BlogFCB.com) wraz z krótkim opisem swojego doświadczenia i umiejętności oraz portfolio/załączonymi pracami w .jpg/.png/.pdf. Mile widziane graficzne CV, jeśli posiadacie.

Newsmani: Email na redakcja(at)blogfcb.com (tytuł mejla: Newsman BlogFCB.com) wraz z krótkim opisem siebie oraz swojego doświadczenia i umiejętności. My w odpowiedzi odeślemy link do hiszpańskojęzycznej strony sportowej i poprosimy o zredagowanie newsa na język polski.

Pozostali:  Email na redakcja(at)blogfcb.com (tytuł mejla: [Stanowisko] BlogFCB.com) wraz z krótkim opisem siebie oraz swojego doświadczenia i umiejętności dot. zainteresowanego miejsca w zespole BlogFCB.com.

Czekamy na Wasze zgłoszenia aż do 31 lipca. 

*zamiast (at) prosimy wrzucić małpkę (@).


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273