Zapowiedź:CE Sabadell vs FC Barcelona B

W związku z dobrą postawą Barcelony B w końcówce poprzedniego sezonu, kibice oczekują, że w sobotnim spotkaniu piłkarze zapunktują, po tym jak w pierwszej kolejce zaliczyli falstart przeciwko Osasunie Pampeluna.

Mecz z drużyną prowadzoną przez Jerzego Urbana zakończył się przegraną 0:2, ale wynik nie powinien nikogo dziwić, gdyż Osasuna to zespół aspirujący o wiele wyżej niż druga Barcelona. Sabadell również uległo w pierwszej  potyczce przeciwko spadkowiczowi z pierwszej ligi, którym był Real Betis.  Rezultat zgoła inny, ponieważ klub z północno-wschodniej Hiszpanii przegrał 2:3, co pokazuje, że nie są zespołem do bicia.

Patrząc na zeszłoroczne wyniki, Barca powinna być traktowana jako faworyt, gdyż zajęła o wiele wyższą lokatę w ligowej tabeli, jednak w bezpośrednich meczach, raz wygrał zespół Dumy Katalonii, a raz Arlequinats.

Kogo zabraknie? Prawdopodobnie Eusebio nie będzie mógł skorzystać z Munira i Sandro, gdyż trenują oni z pierwszym zespołem.  Do tego odczuwalny może być brak Bagnacka oraz Ondoy.  Dobrą wiadomością jest powrót Adamy, którego występ jest prawie przesądzony. W związku z nieobecnościami szansę może otrzymać również Samper.

Sytuacja kadrowa w drużynie Miquela Olmo wygląda inaczej, gdyż coach nie będzie miał do dyspozycji tylko Edgara Hernandeza, który przeszedł do  CF Reus Deportiu.  Do zdrowia powrócił natomiast bramkarz Nauzet, a kadrę wzmocni dodatkowo Juanto Ortuño.

Podsumowując, obie drużyny pomimo przegranych w pierwszych meczach  są pewne siebie i chcą powalczyć o pełną pulę.

– Zespół potrzebuje czasu.  Nasza postawa przeciwko Osasunie była bardzo poprawna i jesteśmy przez to pozytywnie nastawieni - powiedzial Eusebio.

 -To dobry moment, aby sprawić niespodziankę Barcelonie B. Musieli dokonać wiele zmian i nie są dobrze zgrani, przez co mamy duże szanse. Musimy atakować i mądrze bronić – mówił Olmo.