Zapowiedź: FC Barcelona B – AD Alcorcon

Drużyna rezerw FC Barcelony już od 4 spotkań nie może odnieść zwycięstwa. Remis przeplatany jest porażką i tak od spotkania z Alaves, które odbyło się już nota bene ponad miesiąc temu. W niedzielnym wieczór Blaugrana będzie miała szansę przerwać złą passę w potyczce z Alcorcon.

Ów zespół ma na swoim koncie jedno oczko więcej niż Barca i znajduje się na 11 miejscu w ligowej tabeli, więc z pewnością będzie to wymagający rywal, lecz nie do nie pokonania. Przy lepszej grze defensywy, a konkretnie środkowych obrońców i wyższej skuteczności ofensywnych graczy, zwycięstwo jest na wyciągnięcie ręki. Na pewno trener nie musi obawiać się o formę bramkarza, gdyż Adrián Ortola od początku sezonu prezentuje wysoki poziom.

Zemsta? Być może gracze Alcorcon będą jeszcze bardziej naładowani energią, kiedy przypomną sobie poprzednią kampanię i to, jak Barca B na Miniestadi wyrywa im rąk możliwość gry w play-offach.  Możliwe, że tak będzie, ale postawa z poprzedniego sezonu powinna pokazać młodym piłkarzom, że wygrana jest jak najbardziej do osiągnięcia.

Sytuacja kadrowa FC Barcelony B:

-Ze zgrupowania wrócił Alen Halilović i będzie do dyspozycji coacha.

-Munir i Sandro trenują z pierwszym zespołem, przez co Eusebio nie ma za dużo opcji, jak zestawić atak.

-Campins i Godswill  są kontuzjowani, a Sergi Juste nadal nie jest gotowy na grę.

Przewidywany skład: Ortolá, Patric, Diagné, Bagnack, Lucas, Samper, Grimaldo, Halilović, Adama, Joan Román, Dongou.

Sytuacja kadrowa AD Alcorcon:

-Zespół Alcornon podejdzie do meczu z Blaugraną bez żadnych problemów z kontuzjami.

Przewidywany skład: Javi Jiménez, Héctor Verdés, Ángel Sánchez, Iribas, Fran, Martínez, Guichón, Óscar Plano, Fausto, Máyor, David Rodríguez.