Zapowiedź: FC Barcelona B – Racing Santander

12

W ubiegły weekend FC Barcelona B nie zdołała zostawić choćby punktu na własnym terenie przegrywając z CD Lugo. W ósmej kolejce Liga Adelante drużynę trenera Eusebio czeka mecz w Santanderze z miejscowym Racingiem.

Zespół rezerw Barcelony czeka spotkanie z drużną, która jest bardzo blisko strefy spadkowej. Drużyna szkoleniowca Alvaro Cervery w tym sezonie zdołała wygrać dwukrotnie, raz zremisować i czterokrotnie przegrać. Ekipa prowadzona przez Eusebio będzie miała zatem okazję, aby udowodnić swoją wartość po porażce odniesionej w poprzednim tygodniu.

50-letni szkoleniowiec rezerw Dumy Katalonii dzień przed ligowym spotkaniem z Racingiem był bardzo spokojny i uspokajał kibiców. “Musimy dobrze się przygotować i grać tak jak zawsze. Będziemy starać się dominować i kontrolować grę” – zapewniał Hiszpan.

Drużyna FC Barcelony B może pochwalić się bardzo dobrą zdobyczą bramkową. W ciągu 7. kolejek Liga Adelante ekipa Blaugrany zdobyła trzynaście bramek. Gorzej prezentuje się ona w obronie, ponieważ bramkarz Katalończyków w tym sezonie piłkę z siatki wyjmował już jedenaście razy.

W kadrze zespołu na mecz z Racingiem zabrakło Ondoi, Halilovicia, Sandro oraz Munira, którzy przebywają obecnie na zgrupowaniach reprezentacji narodowych.

Pełna lista zawodników powołanych na mecz z Racingiem: Ortola, J. Suárez, Grimaldo, Patric, Samper, Adama, Dongou, Joan Roman, Babunski, Bicho, Macky, Gumbau, J. Camara, Maxi Rolon, D. Diagne, Lucas, R. Costa i Kaptoum.