Zapowiedź: FC Barcelona B vs Albacete Balompié

W zeszłym tygodniu rezerwy Barcelony miały wrócić na właściwe tory i odnieść zwycięstwo, ale młodym piłkarzom znowu nie udało się wykonać założonego planu. W spotkaniu z Ponferradiną zabrakło konsekwencji, gdyż z pewnego wyniku 1:3 zrobił się remis 4:4, który przedłużył passę bez wygranej.  15 kolejka ma być przełomowa, gdyż Barca B zmierzy się z ostatnią w tabeli Albacete.

Drużyna przeciwna jest przykładem klubu, który boryka się z problemami finansowymi.  Kłopoty ekonomiczne spowodowały, że zespół spadł pierwszy raz od 21 lat do Segunda División B, gdzie spędził 3 lata. W obecnych rozgrywkach nie jest o wiele lepiej, ponieważ w 11 meczach piłkarze wywalczyli tylko 5 punktów.  Na obecną chwilę sytuacja wygląda trochę lepiej, gdyż  po 14 kolejkach kibice mogą ‘pochwalić’ się 11 punktami, a wszystko za sprawą 2 wygranych w 3 ostatnich meczach.

Trzeba przyznać także, że spotkanie jest wyjątkowe z jednego znaczącego powodu. Właścicielem rywala  jest obecny piłkarz oraz żywa legenda Blaugrany, czyli Andres Iniesta. Zawodnik posiada większość udziałów i jest uważany przez fanów za zbawcę. To właśnie on pomógł dla klubu pochodzącego z południowo-wschodniej Hiszpanii, kiedy ten miał bardzo duże problemy. Komu w niedzielę będzie kibicować Andresito? Tego nie wie nikt.

Sytuacja kadrowa Dumy Katalonii:

Vice kapitan Patric doznał urazu wiązadeł na treningu, co wyklucza jego występ w spotkaniu z Albacete. Oprócz niego kontuzjowani nadal są Sergio Juste i Wilfrid Kaptoum. Do zdrowia natomiast wrócił Lucas.

Przewidywany skład Barcelony B: Ortolá, Diagné, Bagnack, Ié, Grimaldo, Samper, Gumbau, Halilović, Adama, Sandro, Dongou.

Przewidywany skład Albacete: Domínguez, Gonzalo, Antoñito, Pulido, Nuñez, Cidoncha, Díaz, Ortiz, Cruz, Portu, César Díaz.

Stream: http://www.lfp.es/barcelona-b_albacete/directo/laligatv

Początek spotkania o godzinie 17:00.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273