Zapowiedź: FC Barcelona B vs CD Numancia

Ostatnie tygodnie w wykonaniu Barcelony B nie są za dobre. Drużyna nie może odnieść zwycięstwa w Segunda Division, a w dodatku doznała szokującej porażki przeciwko CE Europa w Copa Catalunya. Sobotnie spotkanie z Numuncią będzie kolejną próbą dla młodych piłkarzy, ponieważ brak wygranej może spowodować to, że rezerwy Barcy zaczną spoglądać coraz bardziej w dolną część ligowej tabeli.

Nie można ukrywać rozczarowania dyspozycją ekipy prowadzonej przez Eusebio. W zeszłym sezonie zawodnicy zdołali zająć trzecie miejsce na finiszu rozgrywek, lecz w tym jest zgoła odwrotnie. Usprawiedliwieniem może być brak doświadczenia, ale nie brak zaangażowania, którego często niestety brakuje.

W ten weekend Blaugrana rozegra mecz na Miniestadi, w którym liczy się tylko i wyłącznie mocna wygrana. Potyczka ze słabą Numuncią jest okazją, aby młodzi gracze z powrotem uwierzyli w sobie umiejętności i zaczęli grać na miarę swoich prawdziwych możliwości.  Drużyna prowadzona przez Juan Antonio Anquela nie gra nic ciekawego w ataku i w obronie, ale nie wiadomo, czy Barca zdoła to wykorzystać.

Sytuacja kadrowa Dumy Katalonii:

Munir trenował z Barceloną B pierwszy raz od początku sezonu i jest włączony do kadry. Oprócz niego ze zgrupowania U21 wrócili Sergi Samper i Sandro Ramirez. Trener nie będzie mógł liczyć natomiast na Alena Halilovića, który jest powołany do kadry reprezentacyjnej. Do tego Franck Bagnack nadal jest zawieszony, a Lucas Gafarot narzeka na dyskomfort mięśniowy.

Przewidywany skład Barcy: Ortolá, Patric, Ié, Diagné, Grimaldo, Samper, Gumbau, Bicho, Adama, Sandro, Dongou.

Przewidywany skład Numuncii: Munir, Ripa, Isidoro, Juanma, Regalón, Antonio Tomás, Julio Álvarez, Vicente, Iñigo Pérez, Natalio, Enrich.


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273