Zapowiedź meczu FC Barcelona B – Almeria + linki do meczu

Dziś startuje hiszpańska Segunda  moje ulubione rozgrywki świata. Dlaczego? Łączy ona w sobie piękno iberyjskiego futbolu i angielską nieprzewidywalność, można tam podziwiać niepowtarzalny styl Barcy, która ma niezwykle utalentowanych i perspektywicznych zawodników. W przeciwieństwie do Primery nie jest zmarginalizowana przez pieniądze, brak tu gigantów i przewidywalnych wyników. Ogromnym atutem tych rozgrywek to, że oglądając dzisiejszy mecz nie będziemy musieli oglądać gęby Jose Mourinho ani wysłuchiwać jego herezji.

O pierwsze ligowe punkty będzie walczyć dziś od 19:00 Barca B, która przed sezonem w meczach sparingowych wyglądała rewelacyjnie. Nie przegrali żadnego meczu, a przecież rozegrali trzy spotkania z porządnymi angielskimi zespołami, w tym Bolton Wanderers (2:2). Dokonali to mimo licznych osłabień, drużynę opuścili przeniesieni do pierwszej drużyny: Bartra, Montoya, Dos Santos i  Muniesa, a z pierwszym zespołem trenują Tello i Sergi Roberto, przez co dziś Eusebio Sacristan będzie musiał radzić sobie bez nich. W drugim kierunku, do Barcy B, trafiło kilku perspektywicznych graczy, z nadzieją argentyńskiej piłki, Sergio Araujo na czele.

Co do rywali to Almeria spędzi drugi z rzędu sezon w Liga Adelante. Po rozczarowującym sezonie 2011/12, w którym zamiast wrócić do La Ligi, zajęli siódmą lokatę, gracze z Almerii z pewnością będą chcieli rozpocząć te rozgrywki od mocnego uderzenia. Poprzednio zremisowali z Barcą B na wyjeździe 3:3 i przegrali na własnym boisku 1:2. Jak będzie tym razem? Przekonamy się oglądając to spotkanie, ponieważ dyspozycja tak mocno przebudowanej Barcy stoi pod wielkim znakiem zapytania. Ja jestem przekonany, że Deulofeu, Rafinha i spółka nas nie zawiodą, ale przecież nie możemy zapominać, że główną rolą Barcy B jest przygotowanie młodych zawodników do gry w pierwszym zespole.

Mecz można obejrzeć w sieci: link1 link2 link3