Zapowiedź meczu FC Barcelona B – RCD Mallorca

W zeszłym tygodniu Barcelona B przegrała na wyjeździe z Llagosterą. Dwudziesta siódma kolejka Liga Adelante przynosi spotkanie z Mallorcą i kolejną okazję do zdobycia tak bardzo potrzebnych punktów.

Podopieczni Jordiego Vinyalsa w zeszłym tygodniu ponownie zaprezentowali się z niezłej strony, ale solidnej postawy nie poparli dobrym wynikiem. Młodzi Katalończycy odnieśli bowiem swoją trzynastą porażkę w sezonie, ulegając na wyjeździe Llagosterze 1:0. Dwudziesta siódma kolejka Liga Adelante jest zatem szansą na pierwszą wygraną FC Barcelony B pod wodzą nowego trenera. Hiszpański szkoleniowiec  z pewnością pragnie trzymać się tego optymistycznego scenariusza, który przyniósłby punkty pozwalające na zbliżenie się do górnej części tabeli. Do tej pory Barca B zebrała dwadzieścia siedem oczek, co w ligowej tabeli składa się na osiemnastą lokatę.

“Staramy się budować wzajemne zaufanie, które pomoże nam w osiąganiu lepszych wyników. Zachęci to nas do jeszcze cięższej pracy” – mówił Jordi Vinyals.

Rywalem FC Barcelony B będzie znana dla wszystkich kibiców Dumy Katalonii Mallorca. Klub z nad Balearów (archipelag w zachodniej części Morza Śródziemnego) jeszcze dwa sezony temu grał w La Liga, a dziś radzi sobie przeciętnie na jej zapleczu. Ekipa prowadzona przez byłego zawodnika Barcelony, Miquela Solera, do tej pory zebrała trzydzieści jeden punktów, czyli o cztery oczka więcej od podopiecznych Jordiego Vinyalsa. Klub z Majorki będzie zatem faworytem dzisiejszego spotkania.

Powołani na mecz: Ortola, Jose Suarez, Grimaldo, Patric, Edgar Ie, Samper, Dongou, Joan Roman, Munir, Bicho, Macky, Gumbau, Camara, Maxi Rolon, Sandro, Diagne, Sergi Juste i Robert Costa

Pierwszy gwizdek sędziego już dzisiaj o godzinie 18:15. 


Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/blog/domains/blogfcb.com/public_html/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273