Zapowiedź: RCD Mallorca vs FC Barcelona B

W ostatnim meczu Barcelona B okazała się gorsza od rywala i przegrała po serii  3 zwycięstw. Mimo tego życie musi toczyć się dalej, ponieważ  już w sobotnie popołudnie drużyna prowadzona przez Eusobio będzie miała okazję, aby udowodnić swoją wartość po drobnej porażce przeciwko Llagosterze.

Przyznać trzeba, że Duma Katalonii w poprzedni meczu mogła wywalczyć chociażby remis, lecz tak się w ostatecznym rozrachunku się nie stało.  Potknięcie zostanie z pewnością wybaczone, kiedy Barca wygra wysoko z Mallorcą, która jest obecnie na ostatnim miejscu i ma na swoim koncie jeden punkt po pięciu spotkaniach.

Strata punktów przeciwko ów drużynie będzie po prostu wstydem. Klub z Majorki tonie w długach, przez wakacje zmienił trzy krotnie trenerów oraz sprzedał swoich kilku najlepszych zawodników. W poprzednim sezonie Mallorca unikła degradacji, ale w obecnej kampanii nie potrafi odbić się od dna i być może pozostanie na nim do końca rozgrywek.

Gospodarze spotkanie będą chcieli przerwać swoją złą passę, ale zdają sobie sprawę, że nie będzie to łatwe, gdyż atak Blaugrany jest dobrze dysponowany. Dobrą grę w drużynie Majorki mają zagwarantować  między innymi dwaj byli piłkarza Barcelony, Rubén Miño i Gai Assuli. Ciężar pojedynku spocznie także barkach Asensio i Marko Šćepovica, który w obecnym sezonie trafiał trzy razy do siatki.

Przewidywany skład RCD Mallorca:  Miño, Joao, Agus, Scepovic, Markovic, Arana, Lluís Martí, Truyols, Cendrós, Gulan, Asensio.

 

Z kolei Eusebio nie będzie mógł znowu liczyć na Sergiego Juste, który nadal wraca do zdrowia po kontuzji, której nabawił się w pre-sezonie. Odczuwalny może być także brak Adamy Traoré, który odczuwa dyskomfort w kolanie. José Aurelio Suárez, Pol Calvet i Diagne nie otrzymali powołania, natomiast Sandro Ramírez i Munir trenują z pierwszym zespołem.

Przewidywany skład Barcelony B: Ortola, Patric, Ie, Bagnack, Lucas, Samper, Grimaldo Juan Camara Halilović Joan Roman, Dongou.

Transmisja meczu na stronie: http://www.lfp.es/laligatv