Zbieramy pieniądze dla małopolskiego szpitala

W pojedynkę bardzo trudno jest osiągnąć zamierzony cel, szczególnie gdy bardzo trudno jest go zrealizować. Dlatego wraz z zaprzyjaźnionym serwisem, DumaKatalonii.pl, postanowiliśmy działać! Przeczytajcie o planach 17-letniego Kuby z Małopolski, który będzie chciał się sowicie poświęcić dla dobra jednego z małopolskich szpitali, w którym leczone są chore dzieci. Nie będziemy opowiadać wszystkiego samodzielnie od nowa, skoro zrobili to już nasi koledzy z DK.pl. Przeczytajcie lekturę o Kubie i jego zamiarach oraz pomóżcie, jeśli choć odrobinę jesteście w stanie to zrobić. Bardzo, ale to bardzo, o to prosimy.

***

Dziecko chore na ciężką chorobę, walczące o zdrowie praktycznie od początku to bardzo smutny obraz. Wraz z jednym z kibiców FC Barcelony chcemy podjąć się pomocy dla tych najmłodszych, których życie ciężko doświadczyło bardzo szybko. Jeśli chcesz wesprzeć naszą akcję, serdecznie zapraszamy do lektury.

Na początku wyjaśniamy – naszym celem jest zbiórka pieniędzy na jeden z małopolskich szpitali, w którym leczone są chore dzieci. Najpierw chcemy też powiedzieć kilka słów na temat inicjatora całej akcji, Kuby.

Kuba to 17-letni kibic FC Barcelony, który pochodzi z Małopolski. Od urodzenia jest chory na polineuropatię rodzinną, którą ma po dziadku. Ogólnie rzecz biorąc, coraz większą trudność sprawia mu chodzenie, z każdym rokiem jest coraz trudniej. Więcej o tej chorobie możecie przeczytać tutaj lub tutaj.

Póki nogi pozwalają, Kuba chce pojechać w przyszłym roku do Barcelony rowerem (wstępnie wszystko planowane jest na lipiec 2013). W trakcie całej wyprawy Kuba w miarę możliwości będzie przesyłał zdjęcia i filmy, które będzie wykonywał po drodze (planowane noclegi są pod gołym niebem – aby zaoszczędzić na kosztach – jedynie co kilka dni w hostelu dla podładowania sprzętu elektrycznego). Już w samej Barcelonie będzie chciał zdobyć pieniądze, które przekaże na konto jednego z wybranych małopolskich szpitali, które zajmują się leczeniem dzieci. Głównie będzie to polegać na zdobyciu pamiątek prosto z FC Barcelony, które następnie zostaną przekazane na aukcję. Uzyskana w ten sposób kwota zostanie przekazana na konto wybranego szpitala z tego regionu.

Jaka w tym nasza rola? Aby cała akcja w ogóle miała sens, Kuba musi mieć rower i przez kolejnych kilkanaście miesięcy musi trenować. Co prawda rower ma i na nim trenuje przez cały czas, jednak jest to stary sprzęt, nienadający się już nawet do naprawy, a tym bardziej do tak długiej drogi. Dlatego chcemy ułatwić mu wszystko i przeprowadzamy zbiórkę pieniędzy na rower dla niego oraz na cały sprzęt, jakiego będzie potrzebował. Zbiórkę będziemy przeprowadzać do zakończenia całej wyprawy i jeśli uzbierana kwota przewyższy wymagane koszty, po zakończeniu wyprawy i licytacji całość zostanie przekazana na konto wybranego szpitala razem z pieniędzmi uzyskanymi z licytacji. Co poniedziałek w tym miejscu będzie aktualizowana kwota jaką udało nam się zebrać.

Kuba potrzebować będzie około 1800 złotych, a wśród potrzebnego sprzętu są między innymi używany rower, plecak, sakwa, kask, strój rowerowy, buty SPD, latarka, używany aparat i prowiant. Osoby, które chcą wspomóc zbiórkę proszone są o kontakt pod adres redakcja@blogfcb.com, gdzie podamy szczegóły dotyczące przelewu oraz odpowiemy na ewentualne pytania i wyjaśnimy wątpliwości. Jeżeli również chcecie przeznaczyć na licytację przedmioty związane z FC Barceloną, także prosimy o kontakt pod ten adres.

Kibiców Barçy jest w Polsce niemało i mamy nadzieję, że do wielu z nich dotrze informacja o akcji organizowanej przez Kubę. Dla każdego z osobna nawet złotówka to niewielka kwota, ale podarowana przez kilkadziesiąt czy nawet kilkaset osób potrafi zrobić ogromną różnicę. Zachęcamy do wsparcia akcji Kuby. Pokażmy, że tots units fem força!

Tekst został zaczerpnięty od serwisu DumaKatalonii.pl, która (wraz z BlogFCB.com oraz FCBP) wspiera akcję Kuby.